Murata Electronics North America PRF18BE471QS5RB
PRF18BE471QS5RB picture photo
Mfg. Part Number
PRF18BE471QS5RB
Manufacturer
Product Category
Thermistors - PTC
Brief Description
THERMISTOR 470 OHM 0603
Datasheet Download
PRF18BE471QS5RB.pdf
Availability of PRF18BE471QS5RB
QUANTITY
PRF18BE471QS5RB Order Process
Ship out your order
Specifications of PRF18BE471QS5RB
Internal Part NumberEIS-PRF18BE471QS5RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesPOSISTOR® PRF18/21
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C470
Resistance Tolerance±50%
Operating Temperature-20°C ~ 110°C
Power - Max-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRF18BE471QS5RB
Related LinksPRF18BE, PRF18BE471QS5RB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PRF18BE471QS5RB Details Description
Related parts for PRF18BE471QS5RB
RES SMD 2.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP datasheet.pdf
SIDACTOR BI 190V 250A DO214AA datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLS 600V 400A datasheet.pdf
TDP 3/16 HEX JACKPOST datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
EMOW SILSD MON DC datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf