Murata Electronics North America PRF18BE471QS5RB
PRF18BE471QS5RB picture photo
Mfg. Part Number
PRF18BE471QS5RB
Brief Description
THERMISTOR 470 OHM 0603
Datasheet Download
PRF18BE471QS5RB.pdf
Availability of PRF18BE471QS5RB
QUANTITY
PRF18BE471QS5RB Order Process
Ship out your order
Specifications of PRF18BE471QS5RB
Internal Part NumberEIS-PRF18BE471QS5RB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C470
Resistance Tolerance±50%
Operating Temperature-20°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRF18BE471QS5RB
Related LinksPRF18BE, PRF18BE471QS5RB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PRF18BE471QS5RB Details Description
Related parts for PRF18BE471QS5RB
IC OPAMP INSTR 200KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 70NS 28DIP datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF04A/AF04/AFE04T datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V/3.3V 0.15A 8USMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU I2C 8-MSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.4V SNT-4A datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 9VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 237 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" GOLD datasheet.pdf