Murata Electronics North America PRF18BF471RB5RB
PRF18BF471RB5RB picture photo
Mfg. Part Number
PRF18BF471RB5RB
Brief Description
THERMISTOR 470 OHM 0603
Datasheet Download
PRF18BF471RB5RB.pdf
Availability of PRF18BF471RB5RB
QUANTITY
PRF18BF471RB5RB Order Process
Ship out your order
Specifications of PRF18BF471RB5RB
Internal Part NumberEIS-PRF18BF471RB5RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOverheat Protection POSISTOR®
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C470
Resistance Tolerance±50%
Operating Temperature-20°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRF18BF471RB5RB
Related LinksPRF18BF, PRF18BF471RB5RB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PRF18BF471RB5RB Details Description
Related parts for PRF18BF471RB5RB
IC BUFFER GAMMA 10-CHAN 28TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 5.6 OHM 5% AXL datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONNECTOR CUT-OUT COVER BNC datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf