Murata Electronics North America PRG18BB470MB1RB
PRG18BB470MB1RB picture photo
Mfg. Part Number
PRG18BB470MB1RB
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
THERMISTOR PTC 47 OHM SMD
Datasheet Download
PRG18BB470MB1RB.pdf
Availability of PRG18BB470MB1RB
QUANTITY
PRG18BB470MB1RB Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG18BB470MB1RB
Internal Part NumberEIS-PRG18BB470MB1RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPTC Overcurrent POSISTOR®
Standard Package4,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPOSISTOR® PRG18BB
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max24V
Current - Max630mA
Current - Hold (Ih) (Max)29mA
Current - Trip (It)61mA
R Min/Max-
Time to Trip-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG18BB470MB1RB
Related LinksPRG18BB, PRG18BB470MB1RB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PRG18BB470MB1RB Details Description
Related parts for PRG18BB470MB1RB
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 5A 125VAC 250VDC datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 58 POS .256 SMD datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 05 POS .236 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
TERM HOLD-DOWN ASSY datasheet.pdf
SC POWER CONN 12AWG BLUE COVER datasheet.pdf
FIXED IND 1.7NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.1W ES6 datasheet.pdf