Susumu PRG3216P-1022-B-T5
PRG3216P-1022-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1022-B-T5
Brief Description
RES SMD 10.2K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1022-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1022-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1022-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1022-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1022-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1022-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1022-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1022-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1022-B-T5
RES SMD 665K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .05-.12"250PC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 101 I/O 128VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.33A 222 MOHM TH datasheet.pdf
INDUSTRIAL PC datasheet.pdf
Connector Header 35 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf