Susumu PRG3216P-1072-B-T5
PRG3216P-1072-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1072-B-T5
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1072-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1072-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1072-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1072-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1072-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1072-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1072-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1072-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1072-B-T5
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 12 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 300V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN SOCKET DISCRETE datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 8UF 10% 930VAC QC TERM datasheet.pdf
Connector Socket 63 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf