Susumu PRG3216P-1102-D-T5
PRG3216P-1102-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1102-D-T5
Brief Description
RES SMD 11K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1102-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1102-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1102-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1102-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1102-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1102-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1102-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1102-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1102-D-T5
CONN HEADER 14POS 1.25MM GOLD datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS MALE DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-35V 500MA datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A GOLD .100 datasheet.pdf
CAP CER 8.5PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf