Susumu PRG3216P-1152-B-T5
PRG3216P-1152-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1152-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11.5K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1152-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1152-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1152-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1152-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1152-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1152-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1152-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1152-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1152-B-T5
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 82PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
LATCH HANDLE PADLOCKING 3PT datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ENCODER MODULE 2048CPR 8MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf