Susumu PRG3216P-1181-D-T5
PRG3216P-1181-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1181-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.18K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1181-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1181-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1181-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1181-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1181-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.18k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1181-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1181-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1181-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1181-D-T5
SWITCH ROLL SPDT 15A .187QC 250V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A 8SO datasheet.pdf
CONN SPRING 52POS DUAL .370 SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMB AEQ datasheet.pdf
COPPER COMPRESSION CONN datasheet.pdf
CAP FILM 7.5NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf