Susumu PRG3216P-1241-D-T5
PRG3216P-1241-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1241-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.24K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1241-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1241-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1241-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1241-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1241-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.24k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1241-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1241-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1241-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1241-D-T5
FIXED IND 1.2NH 400MA 60 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC FIFO 8KX18 LP 20NS 64QFP datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 10pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
Connector Socket 74 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.3A 120 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 18A TO-252 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf