Susumu PRG3216P-1242-D-T5
PRG3216P-1242-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1242-D-T5
Brief Description
RES SMD 12.4K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1242-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1242-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1242-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1242-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1242-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1242-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1242-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1242-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1242-D-T5
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 24V datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 2CH 48LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT 4CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf
TGARD 5000,A0 TO-220 0.006" datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN HDR 26 PIN DUAL ROW datasheet.pdf
L BRACKET ASSEMBLY datasheet.pdf
OPROBE X10 500MHZ W/RA 4500 SERI datasheet.pdf