Susumu PRG3216P-1330-B-T5
PRG3216P-1330-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1330-B-T5
Brief Description
RES SMD 133 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1330-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1330-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1330-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1330-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1330-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1330-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1330-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1330-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1330-B-T5
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES 160 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 9K OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
HAR-BUS HM INSERT BLOCK TYPE D datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 360W datasheet.pdf