Susumu PRG3216P-1371-B-T5
PRG3216P-1371-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1371-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.37K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1371-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1371-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1371-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1371-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1371-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1371-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1371-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1371-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1371-B-T5
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF 102MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES SMD 0.009 OHM 0.1% 3W 3637 datasheet.pdf