Susumu PRG3216P-1402-B-T5
PRG3216P-1402-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1402-B-T5
Brief Description
RES SMD 14K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1402-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1402-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1402-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1402-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1402-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1402-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1402-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1402-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1402-B-T5
IC FLASH 1MBIT 250NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN DIN RECPT LOCKING PNL MT 3P datasheet.pdf
SHELF VENTILATED STATIONARY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 795MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR SHDR R/A GOLD 20POS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 133MHZ 208QFP datasheet.pdf