Susumu PRG3216P-1430-B-T5
PRG3216P-1430-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1430-B-T5
Brief Description
RES SMD 143 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1430-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1430-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1430-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1430-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1430-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1430-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1430-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1430-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1430-B-T5
CONN HEADR 58POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
ACCY HEAD TOP PLUNGER WLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 43PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN FFC datasheet.pdf
CABLE TY 200X4,8NAT datasheet.pdf
GT 3C 1#0 2#16 PIN RECP LINE datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf