Susumu PRG3216P-1431-D-T5
PRG3216P-1431-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1431-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1431-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1431-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1431-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1431-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1431-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1431-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1431-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1431-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1431-D-T5
FIXED IND 1.2NH 280MA 130 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 979MA 200 MOHM datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
BASED LED T3 1/4 WHT 13V datasheet.pdf
CONN RCPT 114POS VERT 12MM GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
FIXED IND 2.4UH 10.8A 11.5 MOHM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2POS 1MM 12" datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 280MA 1.68 OHM datasheet.pdf