Susumu PRG3216P-15R0-D-T5
PRG3216P-15R0-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-15R0-D-T5
Brief Description
RES SMD 15 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-15R0-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-15R0-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-15R0-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-15R0-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-15R0-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-15R0-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-15R0-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-15R0-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-15R0-D-T5
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SERIAL-IN SHIFT-REG 16-DIP datasheet.pdf
VARISTOR 156V 25KA DISC 32MM datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 35W TO263 DPAK datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CABLE MICRO-D 25POS SNGL END 18" datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf