Susumu PRG3216P-1622-D-T5
PRG3216P-1622-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1622-D-T5
Brief Description
RES SMD 16.2K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1622-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1622-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1622-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1622-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1622-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1622-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1622-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1622-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1622-D-T5
MOSFET RF N-CH 28V 27W TO-272-4 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
CONN SHIELD CASE .050 50POS WHT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 1W datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN SM HOUSING 3POS 2.5MM BLACK datasheet.pdf