Susumu PRG3216P-1622-D-T5
PRG3216P-1622-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1622-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 16.2K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1622-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1622-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1622-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1622-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1622-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1622-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1622-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1622-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1622-D-T5
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM DO204AL datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.055GHZ 689TBGA datasheet.pdf
CRIMPING DIE (ASP-P-4QD250-I1) datasheet.pdf
BLADE FUSE TECH PACK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf