Susumu PRG3216P-1651-B-T5
PRG3216P-1651-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1651-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1651-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1651-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1651-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1651-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1651-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1651-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1651-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1651-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1651-B-T5
FILTER SAW 915MHZ REMOTE SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 220MA 3 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf