Susumu PRG3216P-1651-D-T5
PRG3216P-1651-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1651-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1651-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1651-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1651-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1651-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1651-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1651-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1651-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1651-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1651-D-T5
CAP MICA 6PF 1PF 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC BATTERY AUTHENTICATION 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS M R/A ASSY datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf