Susumu PRG3216P-16R2-D-T5
PRG3216P-16R2-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-16R2-D-T5
Brief Description
RES SMD 16.2 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-16R2-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-16R2-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-16R2-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-16R2-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-16R2-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-16R2-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-16R2-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-16R2-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-16R2-D-T5
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 698 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 31POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN FBDIMM DDR2 datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf