Susumu PRG3216P-1780-B-T5
PRG3216P-1780-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1780-B-T5
Brief Description
RES SMD 178 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1780-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1780-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1780-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1780-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1780-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1780-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1780-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1780-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1780-B-T5
RES SMD 102 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 29.8K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 340MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
RES 221 OHM 2/3W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LEAD ACID 12V 35AH datasheet.pdf