Susumu PRG3216P-1820-D-T5
PRG3216P-1820-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1820-D-T5
Brief Description
RES SMD 182 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1820-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1820-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1820-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1820-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1820-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1820-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1820-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1820-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1820-D-T5
IC NVSRAM 256KBIT 70NS 28EDIP datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 1% 1W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 7.96K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD datasheet.pdf