Susumu PRG3216P-1821-B-T5
PRG3216P-1821-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1821-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1821-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1821-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1821-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1821-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1821-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1821-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1821-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1821-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1821-B-T5
SENSOR ABS PRESS 16.7PSI MAX datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/1.8V 0.15A 10MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECPT 30POS .5MM DUAL SMT datasheet.pdf
IC CTRLR SUPER I/O LPC 100QFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 13POS THRUHL datasheet.pdf