Susumu PRG3216P-1822-B-T5
PRG3216P-1822-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1822-B-T5
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1822-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1822-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1822-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1822-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1822-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1822-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1822-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1822-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1822-B-T5
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 350A DO205AB datasheet.pdf
IC ADC AUDIO STER 16BIT 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 0.042 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf