Susumu PRG3216P-1871-D-T5
PRG3216P-1871-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1871-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.87K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1871-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1871-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1871-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1871-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1871-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1871-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1871-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1871-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1871-D-T5
TOOL DISENGAGEMENT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 39.4VC DO218AB datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
31 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
BIT HEX 6MM 1.93" 2/PK datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf