Susumu PRG3216P-1872-D-T5
PRG3216P-1872-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1872-D-T5
Brief Description
RES SMD 18.7K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1872-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1872-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1872-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1872-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1872-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1872-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1872-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1872-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1872-D-T5
REG 1.2V 8A ADJ 14PSIP VERT datasheet.pdf
CABLE MCX/MCX 6" RG-178 datasheet.pdf
IC AMP RF LDMOS 40W DSO-20 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 250MW SOT23 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 25MHZ 8CSP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf