Susumu PRG3216P-1910-D-T5
PRG3216P-1910-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1910-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1910-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1910-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1910-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1910-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1910-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1910-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1910-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1910-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1910-D-T5
TRANS PNP 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
HOUSNG SPRNG MNT FOR M30 PROX datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 115VAC TERM datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 5POS TIN datasheet.pdf
RES 1.29M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
POSITIONER STATIC MS datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf