Susumu PRG3216P-1961-B-T5
PRG3216P-1961-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1961-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.96K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1961-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1961-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1961-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1961-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1961-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.96k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1961-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1961-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1961-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1961-B-T5
SWITCH 9 POS DIP GULL SEALED SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
ELECTRICAL ENCLOSURE datasheet.pdf
900 L, 18MM PITCH, 15M ANALOG datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 1 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.100" 60POS datasheet.pdf
BUSHING-PIVOT datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf