Susumu PRG3216P-2050-B-T5
PRG3216P-2050-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2050-B-T5
Brief Description
RES SMD 205 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2050-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2050-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-2050-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2050-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2050-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2050-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2050-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2050-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2050-B-T5
SWITCH KNOB RECT ILLUM 2POS RED datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SONAR RANGING CONTROL 16-SOIC datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #3 10.55" datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8DIP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
STRAP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 250V SCREW datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 510PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf