Susumu PRG3216P-2050-B-T5
PRG3216P-2050-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2050-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 205 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2050-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2050-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-2050-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2050-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2050-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2050-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2050-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2050-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2050-B-T5
FUSE BOARD MNT 500MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 2% 50VDC 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
XCEDE HD RIGHT 3W 6PVH 6COL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
LJT 41C 41#20 SKT PLUG datasheet.pdf
560UF 200V 25X35MM 105C 5000H datasheet.pdf