Susumu PRG3216P-2152-D-T5
PRG3216P-2152-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2152-D-T5
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2152-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2152-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-2152-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2152-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2152-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2152-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2152-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2152-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2152-D-T5
CONN WIRE PIN 17-13.5AWG datasheet.pdf
FIXED IND 6UH 12A 8.4 MOHM SMD datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 7A 6-POWERPAK datasheet.pdf
FUSE 550A 1250V 2GKN/75 AR CU datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB WHT ALT ACT datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 220 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RJ11 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
DUAL BAND WIFI, 2.4 & 5GHZ, PCB, datasheet.pdf