Susumu PRG3216P-22R6-D-T5
PRG3216P-22R6-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-22R6-D-T5
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-22R6-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-22R6-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-22R6-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-22R6-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-22R6-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-22R6-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-22R6-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-22R6-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-22R6-D-T5
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
CONN OSP JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 45.3 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD323 datasheet.pdf