Susumu PRG3216P-2320-D-T5
PRG3216P-2320-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2320-D-T5
Brief Description
RES SMD 232 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2320-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2320-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-2320-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2320-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2320-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2320-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2320-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2320-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2320-D-T5
XFRMR SEMI-TORO 18VA THRU HOLE datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES ARRAY 23 RES 6.8K OHM 24SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 3.57M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 136MHZ 6CLCC datasheet.pdf