Susumu PRG3216P-2371-B-T5
PRG3216P-2371-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2371-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.37K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2371-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2371-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-2371-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2371-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2371-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2371-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2371-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2371-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2371-B-T5
CONN AUDIO JACK 3.5MM MONO datasheet.pdf
MAGNETIC SENSOR 29" W/LEADS datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR THS8135 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R SRL 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf