Susumu PRG3216P-2430-D-T5
PRG3216P-2430-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2430-D-T5
Brief Description
RES SMD 243 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2430-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2430-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-2430-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2430-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2430-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2430-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2430-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2430-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2430-D-T5
CONN HDR VERT 5 POS TIN .156 PCB datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 75NS 8UMAX datasheet.pdf
LED DOT MTRX ORANGE-RED 8X8 datasheet.pdf
SCOPEMETER 200MHZ B/W MED USA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 27POS datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 14 POS datasheet.pdf