Susumu PRG3216P-2552-B-T5
PRG3216P-2552-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2552-B-T5
Brief Description
RES SMD 25.5K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2552-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2552-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-2552-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2552-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2552-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2552-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2552-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2552-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2552-B-T5
CAP CER 0.033UF 6.3V Y5V 0201 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 47K OHM 8SIP datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 1.2MH 3A HORZ datasheet.pdf