Susumu PRG3216P-2671-B-T5
PRG3216P-2671-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2671-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2671-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2671-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-2671-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2671-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2671-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2671-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2671-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2671-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2671-B-T5
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 10W datasheet.pdf
CAP THIN FILM 10PF 100V 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Terminal Block datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf