Susumu PRG3216P-26R7-D-T5
PRG3216P-26R7-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-26R7-D-T5
Brief Description
RES SMD 26.7 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-26R7-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-26R7-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-26R7-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-26R7-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-26R7-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-26R7-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-26R7-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-26R7-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-26R7-D-T5
IC RECEIVER HS DIFF LINE 16 SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC M-LVDS LINE DVR/RCVR 14-SOIC datasheet.pdf
H48-6 SHEET 150X150X0.5MM W/ADH datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V JB 0402 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V C0G 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
KJA SERIES III datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1206 datasheet.pdf