Susumu PRG3216P-26R7-D-T5
PRG3216P-26R7-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-26R7-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 26.7 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-26R7-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-26R7-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-26R7-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-26R7-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-26R7-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-26R7-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-26R7-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-26R7-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-26R7-D-T5
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK JUMPER 2POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 300MW SOD323 datasheet.pdf
RES 47 OHM 25W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 1411 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RELAY GEN PUR datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf