Susumu PRG3216P-2701-D-T5
PRG3216P-2701-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2701-D-T5
Brief Description
RES SMD 2.7K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2701-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2701-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-2701-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2701-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2701-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2701-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2701-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2701-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2701-D-T5
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 64A TO-252 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MOTOR SYNC AC GEAR 3.5W 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 316 OHM 1% 10W datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 84MA 27 OHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 3V datasheet.pdf