Susumu PRG3216P-2942-B-T5
PRG3216P-2942-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2942-B-T5
Brief Description
RES SMD 29.4K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2942-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2942-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-2942-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2942-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2942-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2942-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2942-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2942-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2942-B-T5
IC REG LDO 18V 0.5A TO220F datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC CAPZERO 825V 2000NF 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 30POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A datasheet.pdf