Susumu PRG3216P-3000-B-T5
PRG3216P-3000-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3000-B-T5
Brief Description
RES SMD 300 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3000-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3000-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-3000-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3000-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3000-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3000-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3000-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3000-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3000-B-T5
MOD PHOTO DETECT RCVR 700NM TTL datasheet.pdf
IC AMP POWER 900MHZ 16QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 0.2A TO3 datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 430NM 25MCD BLUE datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 4POS SLD CUP datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 780HBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf