Susumu PRG3216P-3001-B-T5
PRG3216P-3001-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3001-B-T5
Brief Description
RES SMD 3K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3001-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3001-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-3001-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3001-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3001-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3001-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3001-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3001-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3001-B-T5
IDC CABLE - MCG64K/MC64F/MCG64K datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 10BIT 49FBGA datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 16COND 26AWG 1000' datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM datasheet.pdf
VARISTOR 324V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf