Susumu PRG3216P-3090-D-T5
PRG3216P-3090-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3090-D-T5
Brief Description
RES SMD 309 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3090-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3090-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-3090-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3090-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3090-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3090-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3090-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3090-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3090-D-T5
IC PLL CLOCK DVR 3.3V 24-TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 6SON datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
TFLEX HR470 9" X 9" datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 150MH 12MA 1.1 KOHM TH datasheet.pdf