Susumu PRG3216P-3162-B-T5
PRG3216P-3162-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3162-B-T5
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3162-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3162-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-3162-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3162-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3162-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3162-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3162-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3162-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3162-B-T5
CONN RECEPT 4POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
CONV DC-DC 100W 48VIN 2.5V POS datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS 2.54MM GRAY datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
IMP100 S H V6P14C UG OEW39 datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf