Susumu PRG3216P-3242-D-T5
PRG3216P-3242-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3242-D-T5
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3242-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3242-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-3242-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3242-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3242-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3242-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3242-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3242-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3242-D-T5
SWITCH DIP 10POS UNSEALED 5V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V TSOT23-5 datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W datasheet.pdf
5 1/2 DIG DVM BOARD datasheet.pdf
SNSW 10A SLDR NONE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 31.6K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18MH 52MA 143 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf