Susumu PRG3216P-3242-D-T5
PRG3216P-3242-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3242-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3242-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3242-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-3242-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3242-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3242-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3242-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3242-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3242-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3242-D-T5
FERRITE CHIP 470 OHM 0805 datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
CONTACT SOCKET CRIMP 26-22AWG datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf