Susumu PRG3216P-3301-B-T5
PRG3216P-3301-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3301-B-T5
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3301-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3301-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-3301-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3301-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3301-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3301-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3301-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3301-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3301-B-T5
CAP CER 0.15UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CAP MICA 220PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 15.2A 8TDSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
SAC-HZ-3P-5 0-542/FR SH SCO BK datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 8CIRC .375 datasheet.pdf
55UF 150V 20X30 105C AXI datasheet.pdf